Recept na neúspěch nejen v angličtině

Dnes se s vámi podělím o velmi důležité vědění. Takové, jaké může navždy změnit váš přístup ke studiu cizích jazyků. Má to jeden háček. Nedodržením pokynů v tomto článku se stanete nenormálně úspěšnými při studiu cizích jazyků. Už jste zvědaví? Pojďme na to.

 1. Učte se pomocí učebnic plných gramatických pouček
  Nejdříve musíte zvládnout teorii. Nic nedejte na to, že malý anglický prvňáček se už slušně domluví na úrovni, po které toužíte. Nechcete přece mluvit a přitom se nevyznat v gramatických vědách. Pryč s učením běžné hovorové řeči, ignorujte nespisovnou řeč slavných herců ve filmech. Jste inteligentní lidé a proto musíte toužit po znalostech, za které byste mohli dostat doktorát. Co je vám po tom, že ve světě, na internetu a ve filmech se mluví více americkou angličtinou. Vy chcete dokonale ovládat spisovnou angličtinu, abyste mohli při čaji o páté s hrdostí konverzovat s univerzitními profesory z Cambridge. 
 2. Memorujte izolovaná slovíčka
  Postupujte od detailů k celkům. Učte se jednu lekci dokola, dokud ji dokonale na 100% neumíte. Pokud jste zapomněli, co jste se naučili v předchozích 10 lekcích, vyřešte to zopakováním si kurzu. 
 3. Zejména věřte tomu, že když vám to nejde, tak že je to vaše chyba a nikoliv chyba učitele či učebnice. On je autorita a je úplně jedno, že si to platíte vy.
 4. Nevyslovujte nahlas více než 5 vět za hodinu
 5. Snažte se jazyk doslova vysedět
  V žádném případě se nepohybujte, negestikulujte. Učitel se smí pohybovat po třídě, aby mu to lépe myslelo. Vy ne!
 6. Snažte se cizí jazyk pochopit logicky
  Klaďte si otázky typu: „Proč má ta angličtina tak divnou gramatiku, stavbu věty, výslovnost?“ Ptejte se na další podobné dotazy. Na začátku světa musel existovat Adam Gramatiko maniak a dokonalý jazyk.  
 7. Nevšímejte si situací spojených s úspěchem
 8. Stále se kritizujte za chyby
 9. Urputně si sugerujte, že úsilí byť nepromyšlené a nerespektující paměťové procesy mozku, také přece musí vést k výsledkům. Vy to těch 5 – 12 let vydržíte.
 10. Věřte učitelům, že když se to tak složitě naučili oni, že stejně to tak musíte zvládnout i vy. Inspirujte se jazykovědci, kteří desítky let studují jazyk. 
 11. V žádném případě nehledejte jiné rychlejší metody, přestože jsou ověřené. 
 12. Nevěřte tomu, že prožíváním a mluvením v zajímavých a zábavných situacích je možné se naučit za 50 hodin mluvit více než nudným a akademicky teoretickým šprtáním gramatiky za 150 hodin. 
 13. Motivujte (se) násilím
  Jednoduše to do hlavy natlučte. Vyhněte se sebemotivování hledáním toho, co vás zajímá a baví. 

Připadají vám tyto “rady” důvěrně známé? Možná jste si takto “odseděli” a “učili se” mnoho měsíců a dokonce i let. A to je právě důvodem, proč vám angličtina, ruština, němčina nebo jiný jazyk ještě nezakotvil v mozkové kůře, protože to byla taková nuda a šeď, že to nemohlo doputovat dovnitř hlavy. Mozek je třeba učit zapojením OBOU mozkových hemisfér. Proč? Protože mozek nemyslítabulkách ani v abecedních seznamech. Mozek myslíobrazech, barváchzážitcích. To je ta vhodná “potrava ”, kterou šedá kůra mozková s radostí přijme, zpracuje a s radostí uloží do paměti. Pro obě mozkové hemisféry byla napsána kniha Anglická gramatika bezbolestně i pro blondýnky. Protože vím, že nehledě na barvu vlasů a věk se každý může naučit cizí jazyk, pokud studuje podle pravidel mozku. Vytvořil jsem světově unikátní karty pro hravé učení angličtiny – Super Mnemo Sentences, díky kterým se spolu s rozšířenou realitou můžete sami učit hrou i s výslovností rodilých mluvčích. A nadšení absolventů týdenního kurzu Angličtina s hypnózou mne motivavalo k vytvoření online pokračování ve formě světově unikátního kurzu Anglicky fantasticky, ve kterým vás za 16 týdnů naučím hrou více než se učí v běžných i online kurzech za roky. Je to na vás.

Vyberete si cestu k jazykovému úspěchu nebo k jazykovému neúspěchu? 

Hodně legrace při učení oběma hemisférami vám přeje,

Varování: Nedodržením pokynů v tomto návodu se stanete nenormálně úspěšnými.

Pokud předcházející pravidla dodržíte, můžete se spolehnout, že za velmi dlouhou dobu a po dlouhém úsilí budete dosahovat slabých výsledků. V tom případě se radujte. Proč? Protože je tento návod sepsán dle zkušeností většiny lidí, můžete se spolehnout, že jeho dodržením se zařadíte do většiny, což v psychologii znamená do skupiny ”normálních lidí“. Není důvod, abyste byli nenormálně úspěšní a zvládli slušně jazyk v krátkém čase. 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *